Seminar practic cu profesorii de geografie din raionul Ocnița organizat la Facultatea de Biologie și Geoștiințe
În contextul colaborării dintre Universitatea de Stat din Moldova (USM) și Direcţia Învăţământ a Consiliului Raional Ocniţa, la 22 noiembrie 2024 Facultatea de Biologie și Geoștiințe a organizat un seminar practic cu profesorii de geografie din raionul Ocnița, consacrat problematicii actuale a geografiei în învățământul preuniversitar, moderat de către decanul facultății Vitalie Sochircă, dr., conf.…
Citește mai mult


Русский