Vizita elevilor de la liceele din mun. Chișinău la Facultatea de Biologie și Geoștiințe. Învață în Moldova
În perioada 3-27 februarie 2026, peste 60 de elevi din liceele municipiului Chișinău au vizitat Facultatea de Biologie și Geoștiințe a Universității de Stat din Moldova, pentru a se familiariza cu mediul universitar și oferta educațională a facultății. Programul activităților a inclus sesiuni de informare, tururi în sălile de curs și laboratoare, precum și întâlniri…
Citește mai mult


Русский