Sesiunea națională de comunicări științifice studențești în cadrul Facultății de Biologie și Geoștiințe, ediția a XXX-a
Pe 26 martie 2026 la Facultatea de Biologie și Geoștiințe s-a desfășurat Sesiunea națională de comunicări științifice studențești, ediția a XXX-a. În cadrul ședinței de deschidere, decanul facultății Vitalie SOCHIRCĂ, dr., conf. univ., a adresat un mesaj de salut studenților și cadrelor didactice, evidențiind importanța implicării active a tinerilor în procesul de diseminare a rezultatelor…
Citește mai mult


Русский